Mark Rutte: Európának fizetnie kell az Ukrajnának szánt amerikai fegyverekért
A NATO-főtitkár szerint mivel a háború globális konfliktussá vált, az európai szövetségeseknek nagyobb szerepet kell vállalniuk.
Görögországban, Angliában és Franciaországban is vannak olyan törvények, amelyekért Magyarországot komolyan számonkérnék.
Boris Kálnoky az MCC videójában az európai demokratius viszonyokról beszél. A Die Welt újságírójaként az elmúlt években több mint 20 országból tudósított, és belelátott az ott működő rendszerekbe.
Az újságíró szerint más európai országokkal összehasonlítva nem is áll olyan rosszul a magyarországi demokrácia. Példaként három országot említ meg.
Elsőként Görögországot,
ami önmagában a parlament egyhatodát teszi ki.
Hozzátette, hogy Angliában nem számít, hányan szavaztak egy adott pártra, ha az egyetlen körzetben sem éri el a többséget. nem lesz egyetlen képviselője sem a parlamentben. Így előfordulhat, hogy egy 15 százalékos támogatottsággal rendelkező pártnak egy képviselője se legyen.
Végül Franciaországot hozta fel, ahol a kormány törvényt hozhat vita és parlamenti szavazás nélkül, ha azt összeköti egy bizalmi szavazással. Erre nemrég volt is példa a nyugdíjreform elfogadásával kapcsolatban.
Kálnoky kiemeli, hogy ezeket a különbségeket a nyugati média nem problémaként tartja számon, „hiszen nem is azok” – jegyzi meg. De felteszi a kérdést:
Elismeri, mindegy is, de ezekkel az országokkal összehasonlítva a magyar demokrácia nem is áll olyan rosszul.
Nyitókép: Ficsor Márton